Geneza klubu

Na początku był Nautilus

Arthur Jones był osobą, która zaczęła badania nad własnym treningiem siłowym oraz metodą Nautilus. Zwrócił on większą uwagę na rolę intensywności treningu, jak również ograniczoną tolerancję ciała na wysiłek fizyczny oraz to, że łatwo jest doprowadzić do przetrenowania. Wynalezienie przez niego urządzeń Nautilus spowodowane było jego niezadowoleniem z metod treningowych oraz przyrządów stosowanych w latach 30 i 40.

Pierwszy prototyp takiego urządzenia Arthur Jones zbudował w roku 1948. Po 22 latach , w 1970 roku pierwsze urządzenie Nautilus zostało sprzedane. Urządzenie Nautilus zapewniało zmienne obciążenie dzięki zastosowaniu precyzyjnie wykonanego i wysoce zaawansowanego koła krzywkowego o specjalnym kształcie. Oryginalny kształt koła skojarzył się mu ze ślimakiem Nautilus, dzięki czemu powstało logo o charakterystycznym spiralnym kształcie.

Rok później Arthur Jones założył Nautilus Sports Medical Industries w Lake Helen na Florydzie. W latach 1970-1986 przeznaczył on 100 milionów dolarów na badania dotyczące treningu i rehabilitacji. Od tamtego czasu urządzenia Nautilus zrewolucjonizowały metody treningowe w dziedzinie treningu kondycyjnego sportu, kulturystyki i rehabilitacji.

Nautilus Polska to dwa kluby z ok. 170 działających w całej Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Poznański klub działa już od 1998 roku. W marcu 2006 otwarty został drugi klub na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Słowianka” w Gorzowie Wielkopolskim.

Teraz jest X-FORCE

W roku 2013 kluby zostały wzbogacone o nowe maszyny i nowoczesną metodę treningową X-FORCE.

Wraz z kompetentną i doświadczoną załogą złożoną z wykwalifikowanych trenerów, rehabilitantów oraz dietetyków rozwinęliśmy koncepcję jedynego w swoim rodzaju systemu opieki trenerskiej. Klienta, który naprawdę chce coś zmienić, poprowadzimy do sukcesu, poprzez zorientowany na cel trening zdrowotny. Nasza kadra jest gotowa rozwiązać każdy problem. W ramach programu treningowego X-FOrce oferujemy indywidualnie dobrany system treningowy, opiekę trenerską, spotkania z dietetykiem, nieograniczony dostęp do szerokiego wachlarzu usług fitness i Wellness oraz sprzętu sportowego najwyższej klasy.